Jste zde: DomůZprávyZájezd za poznáním nejkrásnějších míst Švýcarska

Zájezd za poznáním nejkrásnějších míst Švýcarska

51 studentů Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice se ve dnech 25. – 31.5.2019 zúčastnilo poznávacího zájezdu do Švýcarska.
Po nočním přejezdu českého a německého území nás v ranních hodinách čekal přejezd trajektem přes Bodamské jezero. První zastávkou bohatého programu bylo město Kostnice spojené s naší historií díky Janu Husovi. Po prohlídce města a promenádě po břehu Bodamského jezera nás čekala jízda na lodi pod Rýnskými vodopády a poté návštěva a prohlídka hlavního města Bernu. Unavení po celodenním cestování jsme navečer dorazili do městečka Jaun, které se stalo na další tři dny naší základnou a výchozím místem dalších výletů. Byli jsme ubytováni na velké horské chatě obklopené nádhernou přírodou, s vodopádem za chatou a stády oveček kolem dokola.

Třetí den nás zavedl k Ženevskému jezeru, viděli jsme vodní hrad Chillon, po pobřežní promenádě jsme došli do městečka Montreux a viděli olympijské muzeum v Lausanne. Hoghlight celého dne byla návštěva sýrárny v Gruyéres a čokoládovny Nestlé v Brocku, odkud jsme odcházeli nasyceni touto úžasnou pochoutkou.
Čtvrtý den začal bohužel ve znamení deště. Ráno jsme odjeli přes horské sedlo Forclaz do Chamonix, kam jsme se těšili a přáli si vidět vrcholek Mont Blancu. Místo toho jsme však viděli převážně naše deštníky a měli boty plné vody. Při odjezdu z Chamonix se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme měli alespoň na chvilku možnost vidět pár vrcholků Savojských Alp. Další zastávkou byla Ženeva, kde jsme při prohlídce viděli Palác národů, Památník reformace, katedrálu a samozřejmě si udělali fotku se Ženevským jezerem a vodotryskem v pozadí.
Pátý den jsme se vydali přes Jaunpass do Grindelwaldu a cestou si užívali nádherné výhledy na Bernské Alpy. Nevynechali jsme ani město Luzern se známým dřevěným mostem Kapellbrücke a kolem jezera Wallensee dojeli do hlavního města Lichtenštejnska Vaduzu. Po prohlídce hlavní třídy a vystoupání ke knížecímu paláci jsme odjeli na naše poslední ubytování do městečka Trin.
Poslední den po skvělé švýcarské snídani jsme absolvovali prohlídku jednoho u nejstarších měst Švýcarska – Churu. Odtud jsme se vlakem Bernina Express vydali na dvouhodinovou jízdu přes mosty a tunely nádhernou krajinou švýcarských hor do známého střediska zimních sportů St. Moritz, kde se dvakrát konaly olympijské hry. Protože město je položené ve výšce 1700 m. n.m., čekaly nás zde zasněžené okolní kopce a nádherné horské scenérie. St. Moritz byl posledním místem našeho poznávacího zájezdu. Nabití novými zážitky, s kufry plnými čokolád a sýrů jsme se vydali na noční přejezd zpátky domů.
Rádi bychom poděkovali firmě BP Lumen za finanční podporu, která nám pomohla při uskutečnění tohoto zájezdu.

          Fotky z akce ZDE.

                                                                                                                   Mgr. Petra Dudková

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: