Jste zde: DomůZprávySTUDENTSKÁ AGORA

STUDENTSKÁ AGORA

V úterý 28.5. tým ve složení Adam Kracík, Roman Prokop, Vojtěch Gazda, Kryštof a Julie Menšíkovi, Klára Hejnová, Jiří Kricnar, Jan Hošek a Matyáš Nývlt nastoupil do vlaku směr Hradec Králové, aby se zúčastnil soutěže v debatování Studentská Agora.
Soutěž má u nás (s přestávkami) 15letou tradici a nyní se konala v nové Vědecké knihovně v Hradci Králové, kam se sjely čtyři školy Královéhradeckého kraje, aby se utkaly o postup do celostátního kola. Mezi zúčastněnými dále byly: Biskupské gymnázium Hradec Králové – vítěz postupující do celostátního kola, Krkonošské gymnázium a SOŠ Hostinné, Gymnázium a Střední odborná škola Nová Paka. Konkurence byla silná a my skončili s novopackou školou na úctyhodném třetím místě.

Debatování probíhalo až do odpoledních hodin za dohledu odborné poroty, jež hodnotila argumenty a zapojení členů týmu. Debata probíhala na připravená i nepřipravená témata a losovala je ředitelka Agory Ivana Bursíková. Dále si každý tým vylosoval, zda bude na afirmativní či negativní straně. Debatovalo se například o tom, jestli se na SŠ mají rozdávat prezervativy, zda přesunout státní úřady z Prahy do regionů o regulaci či „neregulaci“ sdílené ekonomiky apod.
Témata byla vskutku zajímavá a myslím si, že si každý ze soutěže něco odnesl, ať už to byly informace, které se dozvěděl, nebo zkušenosti s mluvením a prezentováním svého názoru či získání nových přátel. Studentská Agora splnila svůj úkol a doufejme, že se i příští rok podaří získat organizátorům sponzory, podporu hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána má.

Roman Prokop, septima

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: