Jste zde: DomůZprávyNový školní rok na gymsosu

Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení do těchto oborů: Veřejnosprávní činnost, Gymnázium čtyřleté.


Veřejnosprávní činnost

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 26. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 3. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro VS.

Gymnázium čtyřleté

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Přijímací zkouška a vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 29. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 7. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro G4.

Nový školní rok na gymsosu

A už je tady zase první školní den. Na nové zážitky se těší především noví primáni, žáci prvního ročníku veřejnosprávní činnosti a noví kvintáni. 23 žáků primy bylo svěřeno  Mgr. Andree Kadaníkové, třídním otcem 1.S (19 žáků) se stal Ing. Robert Hrubý, kvinta s novými žáky čítá 16 oveček, které povede směrem k maturitě Mgr. Hana Levinská.

11. 9. se uskutečnily  podzimní maturity, jelikož tři studenti gymnázia a dva veřejné správy  se řídili mottem: “Někdo září, někdo v září.“  Nicméně 20 gymnaziálních maturantů se stalo tímto úspěšnými absolventy, z nich 16 bylo přijato na vysoké školy, zbývající volili jazykovou školu nebo vyšší odbornou školu, jedna studentka si splnila svůj sen a rok stráví v Irsku jako au-pair. 6 absolventů se bude vídat v Praze: 4 zvolili ČVUT, 2 studentky Českou zemědělskou univerzitu. S dalšími našimi žáky se setkají Univerzita Pardubice, UHK, TUL Liberec, Univerzita obrany Brno či Ostravská univerzita.
O všech absolventech oboru veřejnosprávní činnost nemáme ještě úplné informace, nicméně radost třídní Ing. Janě Prokopové udělaly B. Jirmanová a K. Wernerová, které se na Univerzitě v Pardubicích budou věnovat oboru veřejná ekonomika a správa. Denisa Fryszkowská bude na UHK studovat politilogii a znalosti ze studií uplatní i K. Vencláková jako asistentka v pražské advokátní kanceláři.           
Naše škola se rozrostla na školu o 233 žácích a vykročila tak do školního roku 2019/2020 úspěšně. Milí nováčci, ať se vám u nás líbí! Milí absolventi, ať vás zvolené obory baví, šiřte dobré jméno své i naší střední školy. 
 

Mgr. Kamila Matejíková

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: