Jste zde: DomůZprávyDůvěra a porozumění aneb 6. broumovské diskuse

Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení do těchto oborů: Veřejnosprávní činnost, Gymnázium čtyřleté.


Veřejnosprávní činnost

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 26. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 3. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro VS.

Gymnázium čtyřleté

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Přijímací zkouška a vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 29. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 7. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro G4.

Důvěra a porozumění aneb 6. broumovské diskuse

Je 6. listopadu 7:35 a my vyrážíme směr broumovský klášter. Toto místo se díky hlavnímu organizátorovi, podnikateli Janu Školníkovi, stalo místem setkávání studentů a lidí různých profesí s osobnostmi politiky, kultury, školství apod. Tentokrát se jedná o diskuse na téma Důvěra a porozumění.
Stipendia v hodnotě 1500Kč se podařilo získat Kláře Hejnové, Anetě Burešové z oktávy a Barboře Nývltové ze septimy.  Děvčata psala esej a jejich práce se dostaly mezi 40 nejlepších.

A čí názory jsme mohli slyšet? Do Broumova zavítala například bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wágnerová, socioložka Markéta Sedláčková, řádová sestra a pedagožka Angelika Pintířová, publicista Petr Fisher, spisovatelka Iva Pekárková, senátor a bývalý prezident Policie ČR Martin Červíček a další. Mezi moderátory byla i Světlana Witowská, moderátorka prezidentské debaty.
Jedna z děvčat se zúčastnila i workshopu s Markétou Sedláčkovou na téma: Důvěra a demokracie. My ostatní jsme vyslechly komorní rozmluvu s usměvavým arciopatem Petrem Prokopem Siostrzonkem a ředitelem Nadace Via Jiřím Bártou. Nadace Via podporuje aktivity spojené s budováním občanských sdružení a jiných aktivit přispívajících k porozumění mezi občany.
V téže době jako Broumovské diskuse probíhala na náměstí výstava s názvem 30 let svobody, která připomínala osobnosti Broumovska poznamenané nacistickou či komunistickou totalitou.
A co říci závěrem? Že ekonomická transformace se podařila, ale ne vždy čistým způsobem, důvěra a porozumění za ní pokulhávají a na mezilidských vztazích je potřeba notně zapracovat. Nicméně Broumovské diskuse rozhodně k vzájemnému porozumění přispívají.

Fotky z akce ZDE.

 Mgr. Kamila Matejíková

 

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: