Jste zde: DomůZPRÁVYNovinky

Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení do těchto oborů: Veřejnosprávní činnost, Gymnázium čtyřleté.


Veřejnosprávní činnost

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 26. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 3. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro VS.

Gymnázium čtyřleté

Přihlášky se přijímají od 17. 6. do 23. 6. 2020
Přijímací zkouška a vyvěšení výsledků přijímací zkoušky proběhne 29. 6. 2020.
Odevzdání zápisových lístků nejpozději do 7. 7. 2020.

Bližší informace naleznete v kritériích přijímacího řízení pro G4.

Informace pro zájemce

I N F O R M A C E   pro zájemce

 
Zveme Vás na pondělí 8. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 68-43-M/01,  Veřejnosprávní činnost, denní forma vzdělávání.
 
V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.
 
Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.  

 

I N F O R M A C E   pro zájemce

 

Zveme Vás na pondělí 8. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 79-41-K/41, Gymnázium (čtyřleté), denní forma vzdělávání.
 
V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.
 
Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.
 

 I N F O R M A C E   pro zájemce
 

Zveme Vás na úterý 9. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 79-41-K/81, Gymnázium (osmileté), denní forma vzdělávání.


V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.

Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

 

Vyřizuje: Ing. Luboš Panny

Maturitní zkoušky 2020

1. a 2. 6. probíhají na všech SŠ didaktické testy z matematiky, anglického (či jiného) a českého jazyka. Slohové práce byly zrušeny, přesto se při tréninku podařilo K. Hejnové, T. Medunovi a J. Nývltové napsat zdařilou úvahu nad zdánlivě obyčejným životem člověka. Posuďte sami jednu z nich:

Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život?

Často obdivujeme hrdiny, cestovatele a dobrodruhy. Vážíme si jich a nesmírně k nim vzhlížíme. Jejich životy nám připadají úžasné v porovnání se životy obyčejných lidí, které na první pohled vypadají nudně. Ale může být zajímavý i zdánlivě obyčejný život?
Většina lidí má rodinu. Každé ráno jedou do práce, vracejí se odpoledne nebo až k večeru. Pak se věnují svému partnerovi a svým dětem. Zdá se to být poněkud nudné. Ale řekněme si, není obdivuhodné celý den pracovat a najít si ještě čas pro druhé? Práce bývá vyčerpávající, zabere spoustu času a vezme nám hodně energie. Když po takové práci přijdou lidé domů, nejraději by si lehli a jenom odpočívali. Někteří to tak skutečně dělají, ale většina namísto odpočinku využívá zbytek svých sil a jdou se starat o děti, pomáhat jim s úkoly, naslouchat jim a řešit s nimi problémy. Jiní si udělají se svými partnery pěkný večer, zajdou si do divadla nebo na malou procházku. Někteří dokonce stihnou naplánovat výlet pro celou rodinu či se postarat o své staré rodiče. Není to fascinující?
Myslím si, že obyčejný život může být vzrušující. Pravda, průměrný člověk nezažívá tolik adrenalinu, žije klidně a usedle. Ale představme si, co všechno musí takový průměrný člověk udělat, aby uživil sebe a svou rodinu, dobře vychoval své děti, pomáhal svým starým rodičům a udržel vztah se svým partnerem. K tomu se musí den co den potýkat s nečekanými problémy. O které problémy se jedná? Je to například výpověď z práce, stěhování, nemoc a další. Způsob, jak člověk řeší své potíže, je, podle mého názoru, stejně hodný údivu jako činy hrdinů.

Každý život, ať už dobrodružný či klidný, je fascinující svým způsobem.

Jana Nývltová, oktáva

Jarní nálada

Jaro - jak ho vidí třída sexta aneb online výuka výtvarné výchovy. 

Galerie fotek ZDE.

 

 

Pomoc seniorům

Vzhledem k nynějším problémům spojených s pandemií koronaviru se město Úpice rozhodlo vytvořit program pro dobrovolníky na pomoc seniorům, kteří patří do rizikové skupiny. O programu jsem se dozvěděla od mých rodičů. Neváhala jsem a přihlásila jsem se.
Po necelém týdnu jsem obdržela telefonát z městského úřadu s informací, že by jedna starší paní potřebovala vozit obědy. Neváhala jsem a souhlasila jsem. Paní měla objednané obědy na základní škole Úpice Lány a bydlela na druhé straně města, takže jsem obědy vozila autem po dobu jednoho měsíce.
Podle mého názoru to byla skvělá příležitost pomoci ostatním, když to potřebují. Neříkám, že to byl nějaký hrdinský čin či nadlidský výkon. Pomáhat by se mělo vždy a měla by to být samozřejmost. Ne vždy jsou peníze nejlepší odměnou. Tou moji byla usměvavá paní, která byla ráda i za takovou maličkost, jako je donesení obědu až domů. Odnesla jsem si nejen dobrý pocit, ale i zkušenosti, které se mi do budoucna budou hodit.

Kamila Gottsteinová, oktáva

Přilítlo jaro zdaleka

Takto začíná báseň májovce V. Hálka. Stejný první verš (v jednom případě vypůjčena celá sloka) mají i básně studentů z 2. S, zadaný rým byl sdružený, posuďte, zda se jim podařilo vyjádřit, co se kolem nás děje. 

Mt

Přilítlo jaro z daleka
a sluníčko se usmálo na člověka,
vše začíná hned jasnější být,
pojď si s námi na procházku vyjít.

Číst dál...

Koronavir nekoronavir Velikonoce jsou tady!

Velice mě potěšily fotografie velikonoční výzdoby od Týny Antošové, Aničky Nejmanové a Jany Nývltové. Jarní příroda i člověk tvoří, a je to krása. I to je KOUZLO SVĚTA (připomínám výtvarnou a fotografickou soutěž). Přispějte i Vy svými fotografiemi a přestaňme se chvíli zabývat chmurnými myšlenkami (a že na člověka potvory lezou), bude líp.

Veliknoční fotky ZDE.

Mt

Výzva

MĚSTO ÚPICE HLEDÁ DOBROVOLNÍKY
 

Město Úpice prosí o pomoc (nejen) studenty Městského gymnázia a střední odborné školy (zejména žáky druhých a třetích ročníků) k případné dobrovolnické práci. Jednalo by se zejména o donášku nákupů seniorům v době vyhlášeného mimořádného stavu.


Případní zájemci mají možnost se přihlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách města Úpice.
 

Petra Nývltová, koordinátor studentského parlamentu

Úspěch studentů gymnázia na olympiádě z německého jazyka

Měsíc únor je ve znamení olympiád. I tento rok se žáci naší školy zúčastnily okresních kol olympiád z německého jazyka. V rámci olympiády čeká na žáky poslech s porozuměním a konverzační část. Za nižší gymnázium postoupily do okresního kola Kristýna Kuhnová a Iva Petirová. Okresní kolo proběhlo 4. února na ZŠ Komenského v Trutnově. Kristýna obsadila 2. místo a bude naši školu reprezentovat v krajském kole. Iva vybojovala krásné 5. místo. Za vyšší gymnázium reprezentovaly naší školu Denisa Havlíčková a Sylvie Kranátová. Okresní kolo proběhlo 6. února na Obchodní akademii v Trutnově. Denisa obsadila 5. místo a Sylvie 8. místo.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a Kristýně přejeme úspěch v krajském kole.

Mgr. Petra Dudková

Strana 1 z 37

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: