Office 365 Bakaláři Jídelníček

Agora

V pátek 4.11.třída sexta s pomocníky z dalších tříd vyjela do Hradce Králové, kde se konalo kvalifikační kolo debatní soutěže Agora.

Soutěž se konala ve Studijní a vědecké knihovně, kde nám byl vymezen prostor pro debatování. Před samostatným debatováním v Hradci nás čekal ještě seminář, který se konal v naší učebně 103. Vysvětlili nám pravidla soutěže a taky jsme si vyzkoušeli první debatu. Vždycky nám někdo z poroty vylosoval téma a rozdělil strany, za které budeme debatovat. Jedna strana byla vždy pro danou tezi a ta druhá proti. Takže téma bylo například ,,Veřejnoprávní média v ČR by se měla zrušit“. Na soutěž jsme dostali už předem určitá témata a na místě nám byla řečena další. Řekněme, že jsme nepostoupili do další kola, ale byla to dobrá zkušenost.

Cílem Agory je donutit mladé přemýšlet nad svým okolím. Snaží se také studenty donutit být tolerantní vůči ostatním názorům. Podporuje týmového ducha při debatování. Chce také, aby se lidi uměli vyjádřit a nebát se říct svůj názor, ideálně podložený fakty, ve slušné diskusi.

Marek Fulka, sexta