Office 365 Bakaláři Jídelníček

KŘÍŽEM KRÁŽEM DO PRAHY

Úvodní stránka > Aktuality > KŘÍŽEM KRÁŽEM DO PRAHY

Konec školního roku klepe na dveře, studenti vyráží se svými učiteli na výlety a všichni se už nemůžou dočkat, až obdrží svá vysvědčení. Ale ještě předtím, než zvonek další dva měsíce nezazvoní, se čtveřice žákyň ze 6. SX vydávají  Závěrečnou konferenci ŠUŽ. S doprovodem Mgr. Kamily Matejíkové zamířily šestého května do našeho hlavního města, Prahy.

Cesta byla velice klikatá a náročná. Komplikace zapříčinila vlaková tragédie poblíž Pardubic, o které slyšel snad každý. I přes dopravní překážky skupinka dorazila do hotelu Marineum, kde se konference konala.

Hned na začátku byly uvítány příjemnou atmosférou a prostředím, samozřejmě i drobným občerstvením. Úvod samotné konference zahájil proslov Elišky Hájkové, národní koordinátorky ŠUŽ. Poté přišla první přednáška, nebo spíše představení, jedné inspirativní slečny Elišky Víravové. Ten den to byla samá Eliška.

Eliška Víravová, bývalá studenta ČLA v Trutnově, nám pověděla svůj příběh. Příběh o tom, jak je důležité dívat se kolem sebe a že i malé krůčky jsou prospěšné. Dříve velice aktivně působila na YouTube, dnes ji najdete spíše na Instagramu. Její hlavní cíl je osvěta mladých lidí, aby věděli, jak je naše příroda důležitá a nenahraditelná. Eliška za své úsilí obdržela cenu Josefa Vavrouška.

Další slečnou, co pověděla svůj příběh, byla Ludmila Kozlová. Také držitelka ceny Josefa Vavrouška. I ona nám pověděla o své cestě, která nebyla vždy úplně snadná. Ovšem, i přes nepřízeň svého okolí, vytrvala a dál věřila, že lidé dokážou něco víc než jen ničit.

Drobným obohacením programu byly workshopy, kdy si žáci vybrali hned ze dvou. Jedna půlka našich žákyň se vydala na výrobu bubínků a druhá na interaktivní program s Eliškou Víravovou, při kterém se řešilo využití sociálních sítí, kreativita či samotný přístup člověka k ekologii.

Na konci samotné konference proběhlo pár otázek na naši celoroční cestu doprovázenou  projektem ŠUŽ.  

Potom se už děvčata spolu s paní učitelkou vydala za zvuků nově vyrobených bubínků zpět na vlak, který je odvezl domů.

Fotky z akce ZDE.

Eliška Gartnerová, 6. SX