Office 365 Bakaláři Jídelníček

Kvarta na výstavě úpické malířky

Úvodní stránka > Aktuality > Kvarta na výstavě úpické malířky

Chtěla bych se s vámi podělit o zážitky z naší lednové exkurze do Městského muzea a galerie Julie Winterové-Mezerové.  Prožili jsme hodinu v jejím uměleckém světě.

Výstava obrazů byla umístěna v pěkném barokním domě v Úpici a hned při vstupu jsme cítili příjemnou atmosféru. Paní průvodkyně nás vřele přivítala a dala nám každému papír a tužku. Na pracovním listu bylo pár otázek ohledně obrazů a informací o paní Julii. Odpovědi na tyto otázky jsme měli dohledat v té galerii sami. Byl to opravdu zajímavý kvíz.

Zvláště mě zaujala její malba květin – olej na plátně. Barvy byly krásné a paní Winterová dávala i prostým kvítkům spoustu života. Ostatní obrazy také stály za to. Viděli jsme akty, zvířata a krajiny, obrazy z jejích cest do zahraničí (Bretaň, Samarkand, Buchara...),ale i z míst kde žila. Olejové malby na plátně představovaly pestrý mix témat, každý obraz měl svůj příběh.

Kromě toho jsme měli šanci vidět některé skici a přípravné náčrtky, což bylo zajímavé, protože jsme se dostali blíž k procesu vzniku těch obrazů.

Celkově to bylo fajn, mohli jsme si prohlédnout různé umělecké styly a techniky. Těším se na další podobné akce.

Konopáčová Klára (4.KV)