Office 365 Bakaláři Jídelníček

NÁRODNÍ MUZEUM VE VÁNOČNÍM ČASE

Úvodní stránka > Aktuality > NÁRODNÍ MUZEUM VE VÁNOČNÍM ČASE

Ve čtvrtek 7. 12. 2023 odcestovali studenti oboru Veřejná správa na exkurzi a prohlídku Národního muzea v Praze. Původní záměr byl navštívit Muzeum Policie ČR jako doplnění teoretické výuky práva, VES a kriminalistiky. Muzeum Policie však z technických důvodů muselo své expozice na tento den uzavřít. Náhradním programem, který bylo třeba rychle připravit, byla návštěva nově opraveného Národního muzea.

Po úvodní cestě metrem si studenti prohlédli budovu muzea zvenčí. Upozorněni byli na stopy po střelbě do budovy v roce 1968, na pietní místo Jana Palacha, na architektonickou skladbu staré budovy Národního muzea, její rekonstrukci i technické zajímavosti nové budovy muzea. Po společném fotografování započala prohlídka historické budovy. Studenti byli nejvíce zaujati přírodovědnou expozicí nazvanou Evoluce. Ale i ostatní expozice se setkaly se zájmem nás všech. Největší úspěch u všech studentů měla však návštěva krásného Pantheonu Národního muzea se sochami osobností, které se zasloužili o toto muzeum a skleněná kopule s neopakovatelným výhledem na historické části Prahy. I přes zatažené počasí byla viditelnost vynikající, a tak jsme společně mohli obdivovat vánočně vyzdobené Václavské náměstí a všechny důležité budovy, stavby a panoramata historické části našeho hlavního města.

Návštěva Prahy pak byla zakončena prohlídkou Václavského náměstí, Havelského trhu a Staroměstského náměstí s vánoční výzdobou včetně velkého vánočního stromu. Návrat ve večerních hodinách domů završil den plný zážitků, nových poznatků a vánoční atmosféry, která na všech místech Prahy je více než přítomná. Máme rádi naše hlavní město a brzy se do něho  vrátíme za novými poznatky a zážitky.

Fotky z akce ZDE.

Mgr. Pavel Blatník