Office 365 Bakaláři Jídelníček

Naši žáci za školou aneb v hlavní roli Týna

Úvodní stránka > Aktuality > Naši žáci za školou aneb v hlavní roli Týna

Kristýna Kuhnová je žákyní oktávy úpického gymnázia. Kromě toho, že dosahuje vynikajících studijních výsledků, ovládá  tři hudební nástroje (klavír, flétnu, saxofon), je reportérkou JS televize, hraje v úpickém ochotnickém divadle.

1.Ahoj Týno, prozraď nám, jak všechny tyto aktivity zvládáš a jak často se jim věnuješ?

Dobrý den, některým aktivitám se věnuji více a některým méně. Každý den navštěvuji ZUŠ nebo jezdím na zkoušky do divadla nebo s orchestry. Kromě všedních dnů máme zkoušky i o víkendu a občas nechybí ani sobotní celodenní soustředění.

  1. Co tě vedlo k tomu, že jsi zvolila studium na úpickém, nikoli trutnovském gymnáziu.?

Sem na gymnázium jsem šla po páté třídě. Nemyslím si, že jsem trutnovské gymnázium vůbec zvažovala. Řekla bych ale, že to bylo hlavně kvůli dojíždění a mým volnočasovým aktivitám, které by se s dojížděním zvládat moc nedaly.

  1. Jakou reportáž jsi komentovala naposledy a která událost z Úpice či okolí Tě nejvíce zaujala?

Myslím, že poslední reportáží, bylo setkání gymnázií, které pořádala naše škola. Měla jsem možnost zúčastnit se mnoha zajímavých akcí, takže je složité vybrat jednu. Pokud bych měla mluvit o reportáži, která mě bavila točit nejvíce, tak by to bylo vánoční vysílání z loňského roku.

  1. Je obdivuhodné, že úpické ochotnické divadlo slaví letos 200 let a že mu nechybí mladí nadšenci. Velice mile mě překvapilo, že jsi ztvárnila hlavní postavu v divadelní hře Královna Dagmar od Ludvíka Kundery. Jak se vůbec stalo, že jsi zamířila k ochotnickému divadlu?

Začínala jsem v LDO v úpické hudebce. Moje paní učitelka na flétnu věděla, jak moc mě herectví baví, a jelikož hrála na flétnu ve zpěvohře Prodaná nevěsta, nabídla mi, že mě vezme na konkurz a poradila mi, abych se pokusila o roli královny Dagmar. Zároveň mi slíbila, že pokud mě nevyberou, budu v inscenaci hrát na flétnu. Pan režisér mi roli dal, a tak jsem se stala členem ochotnického divadla.

  1. Nyní účinkuješ v divadelním představení Soudné sestry, jakou roli hraješ a co chce autor hry Prachet, popřípadě režisér, divákům sdělit?

Ve hře Soudné sestry ztvárňuji roli vévodkyně Felmetové, což je záporná role, takže je to pro mě zase něco trochu nového. Řekla bych, že je složité, alespoň pro mě, najít něco, co by chtěl autor divákovi sdělit, ale myslím si, že takovou hlavní myšlenkou hry je, že osud je vratký, ale záleží na nás, jak jej ovlivníme a jak se s ním vypořádáme.

  1. Prozradíš nám, jestli některý z Tvých koníčků ovlivní výběr vysoké školy?

Prozradím asi jen to, že bych se určitě ráda většině ze svých koníčků věnovala i nadále.

Velice děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšné složení maturitní zkoušky a spokojenost s volbou vysoké školy. Na hru Soudné sestry se můžeme těšit 4. ledna.