Office 365 Bakaláři Jídelníček

Poznávací zájezd za krásami Švýcarska

Úvodní stránka > Aktuality > Poznávací zájezd za krásami Švýcarska

V rámci výuky cizích jazyků a reálií německy a anglicky mluvících zemí stále ještě doháníme resty způsobené covidovým obdobím, kdy se nemohlo cestovat. A tak jsme během posledních 11 měsíců zorganizovali již třetí poznávací zájezd pro naše studenty. Po Berlínu (říjen 2022) a zájezdu do Londýna, Windsoru a Cambridge (březen 2023) přišla na řadu další z německy mluvících zemí: Švýcarsko.

Po velkém úspěchu školního zájezdu do Švýcarska v květnu roku 2019 jsme se rozhodli tento vícedenní výlet s malými obměnami zopakovat. Cílem byla nejen návštěva známých měst a památek, ale také například exkurze v čokoládovně a sýrárně spojená s degustací. V neposlední řadě jsme si chtěli vychutnat přírodní krásy této alpské země. Díky krásnému počasí jsme se tedy mohli kochat dechberoucími výhledy na alpské vrcholy Jungfrau, Mönch, Eiger, viděli jsme též nejvyšší horu Evropy Mont Blanc. Všichni už teď bezpečně víme, že rovina ve Švýcarsku vlastně neexistuje, že na každém kroku narazíte na jezero a že vodopády nelze spočítat.

Program byl opravdu náročný, ale stál za to. Během pěti dní jsme navštívili Kostnici, Rýnské vodopády, Zürich, starobylé městečko, hrad a sýrárnu v Gruyéres, čokoládovnu v Brocu, vodní hrad Chillon na Ženevském jezeře, města Montreaux, Lausanne a Ženeva, Trümmelbašské vodopády, Grindelwald a Luzern. Poslední zastávkou našeho putování bylo hlavní město Lichtenštejnska Vaduz.

Turistickou chatu v Jaunu, kde jsme byli ubytováni, jsme opouštěli brzy ráno a vraceli jsme se s posledními slunečními paprsky. To však mnohým studentům nebránilo, aby si ještě zahráli stolní tenis, basketbal, či dokonce fotbal na hřišti před chatou.

Pevně věříme, že studenti si ze zájezdu přivezli nejen spoustu zážitků, ale především poznatky o zemi, která pro svou drahotu nebývá častým cílem rodinných dovolených. Tyto informace se jim zanedlouho budou hodit u maturitní zkoušky.

Další zahraniční výlet plánujeme na jaře 2024. A kam to bude? Nechte se překvapit…

Fotky z akce ZDE.

Mgr. Václava Balcarová