Office 365 Bakaláři Jídelníček

SETKÁNÍ GYMNÁZIÍ V ÚPICI

Úvodní stránka > Aktuality > SETKÁNÍ GYMNÁZIÍ V ÚPICI

Dne 13. 10. 2023 se uskutečnilo na Městském gymnáziu a střední odborné škole v Úpici setkání pěti gymnázií, a to Gymnázia Trutnov, Jiráskova gymnázia Náchod, Krkonošského gymnázia Vrchlabí i s pracovištěm v Hostinném a Gymnázia Dvůr Králové nad Labem.

Úpické gymnázium bylo v roli pořadatele. Cílem pravidelných setkání je zejména výměna zkušeností a udržování přátelských vztahů mezi gymnázii.

Program byl zahájen v Zemědělském muzeu v Radči. Díky vstřícnosti pana Pavla Melichara zde proběhla nejen poutavá prohlídka muzea, ale bylo možné nabídnout i tradiční podzimní zákusek ke kávě.

Poté se účastníci přesunuli do prostor školy úpického gymnázia. Zde proběhlo slavnostní přivítání chlebem a solí, předání studenty vyrobeného dárku každému účastníkovi. Následovalo slavnostní přivítání všech účastníků ředitelkou školy.

Součástí setkání byla také schůzka ředitelů gymnázií. Ta byla zaměřena na možnosti další spolupráce mezi školami. Prodiskutováno bylo kromě jiného  také v současné době nejvíce řešené téma -  změna přijímacího řízení na střední školy.

Nechybělo společné fotografování, úniková hra včetně rozdělení cen  a společné posezení, kde vládla příjemná a přátelská atmosféra.

Setkání gymnázií se vydařilo, na čemž má nezanedbatelný podíl město Úpice, které akci podpořilo finančně.

Velké poděkování patří všem pedagogům a školní kuchyni úpického gymnázia.

 

Za Městské gymnázium a střední odbornou školu v Úpici

 Ing. Jana. Nývltová, CSc., ředitelka školy