Office 365 Bakaláři Jídelníček

Varhanní koncert v kostele

Úvodní stránka > Aktuality > Varhanní koncert v kostele

V pátek 22. 10. 2021 se uskutečnil varhanní koncert v kostele Panny Marie Sedmiradostné v Malých Svatoňovicích. Koncertu se zúčastnily třídy tercie a sekunda za doprovodu paní učitelek J. Prokopové a H. Levinské.

Atmosféra v kostele byla už tak nádherná, ale stala se ještě krásnější, když zazněly první tóny varhan, na které hrála paní učitelka Prokopová. Sama řekla, že je samouk, ale nebýt této poznámky, vůbuc bychom to nepoznali. Každou skladbu hrála procítěně a bylo slyšet, že varhany miluje. Před každými dvěma skladbami nám paní učitelka Levinská řekla, co se bude hrát jako další skladba a pověděla nám o životě autora, který kompozici složil. Po skončení koncertu jsme si v doprovodu varhan zazpívali vánoční koledy, které jsme si tak moc přáli. Když jsme dozpívali a paní učitelka sešla dolů z kůru, zazněl velký potlesk, ktrý si paní učitelka Prokopová zasloužila. Nakonec jsme si ještě mohli prohlédnout varhany a zahrát si na ně, za což jménem všech děkuji, protože taková příležitost se nenaskytne každý den.

S krásnými tóny, obohaceni novými znalostmi české i zahraniční hudby a jejíc skladatelů (J. S. Bach, Fr. X. Brixi, J. Zach, B. M.  Černohorský, C. Franck ...), jsme jeli zpět do školy či domů. Byl to velmi povznášející zážitek.                                                                                  

                                                                                                      Alžběta Pechová, tercie