Office 365 Bakaláři Jídelníček

ZBABĚLCI

V pátek 9.6.2023 jsme s třídou septimou za doprovodu paní učitelky Matejíkové jeli na divadelní hru Zbabělci, napsanou podle stejnojmenného románu Josefa Škvoreckého. Za představením jsme vyrazili do Klicperova divadla v Hradci Králové.

Příběh několika mladých přátel se odehrává na konci druhé světové války v jednom městě zvaném Kostelec, kde lidé začínají revoluci proti Němcům. Herci na podiu nás překvapivě rychle vtáhli do děje, až jsme zapomínali, že pouze sedíme v divadle. Jejich herecké schopnosti nás nejen pobavily, ale v některých chvílích i dojaly. Na tom se však podílel i jazykový a situační humor.

Mně osobně se líbilo, jak postavy vše brali s humorem, ale zároveň jsme mohli vidět, jak se perou i se stinnou stránkou svých životů. Též nesmím zapomenout zmínit úžasnou jazzovou hudbu, jež jsme si mohli poslechnout během představení. Hudbu hráli muzikanti přímo na podiu, což byl zcela nezapomenutelný zážitek. A k takové hudbě nesměl chybět ani tanec, který herci ovládali bezvadně.

Hra se všem líbila, což se dalo poznat ze závěrečného potlesku. Někdo si zamiloval hudbu, někdo se rád zasmál, někdo se zas rád zamyslel nad hlavní myšlenkou hry, ale každopádně si myslím, že to stálo za to.

 V. Dvořáková, septima MěG a SOŠ Úpice