Office 365 Bakaláři Jídelníček

Adaptační kurz 1.S

Úvodní stránka > Aktuality > Adaptační kurz 1.S

Dne 24. 9. 2020 odjela třída 1.S Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice na svoji první společnou akci. Byl jí adaptační kurz, který se uskutečnil v Peci p. Sněžkou.
Studenty i s pedagogickým doprovodem na místo dopravil objednaný autobus. Ubytování bylo připraveno v horské chatě Slunečná v Peci p. Sn. Studenti mohli užívat klidu v přírodě bez množství turistů, kteří v Krkonoších v tuto dobu chyběli. Cesta lanovkou na Růžovou horu a pěší trasa z Růžové hory na Růžohorky musela být zpestřena alespoň chvilkou zpěvu nebo tance. Slunečné počasí umožnilo krásný výhled po horizontech našich krásných hor, které se začaly zbarvovat podzimními barvami. 

Lanovkou se vraceli z Portášek a pěším pochodem doputovali do cíle poté, co někteří odvážlivci vyzkoušeli místní bobovou dráhu. Odpolední slunečné počasí vystřídala chvilková přeháňka, ale ani ta nikoho neodradila od založení táboráku u chaty a opékání buřtů, na které se všichni těšili. Zpívání s kytarou a seznamování kolektivu nové třídy naší školy úspěšně pokračovalo u večeře a po večerním programu všichni unaveni zalehli k zaslouženému spánku.
Ráno třídu přivítal déšť, po snídani mohli turisté sbalit svá zavazadla a připravit se na cestu domů, kam nás i s našimi dojmy a zážitky odvezl objednaný autobus.