Office 365 Bakaláři Jídelníček

Exkurze na Oddělení kriminální služby a vyšetřování Policie ČR

Úvodní stránka > Aktuality > Exkurze na Oddělení kriminální služby a vyšetřování Policie ČR

V pondělí 22. dubna 2024 se studenti 2. a 3. S oboru veřejná správa zúčastnili exkurze s praktickou výukou k předmětu Kriminalistika na Oddělení kriminální služby a vyšetřování.

V rámci tohoto předmětu se studenti ve škole učí o metodách a práci kriminalistů a kriminalistických techniků v teoretické, ale i praktické rovině. Některé z metod si mají možnost při výuce vyzkoušet. Avšak většina metod a možností práce na místě činu a práce při zjišťovaní a zajišťování stop může být studentům předvedena pouze v rovině teoretické.

A právě exkurze na Oddělení kriminální policie a vyšetřování v Trutnově umožnila studentům se seznámit s dalšími technickými možnostmi, moderními metodami a pracovními postupy na místě činu, při zajišťování různých druhů stop po pachateli trestného činu. Studenti měli možnost shlédnout prostory kriminalistického pracoviště, vybavení a technické zázemí této části policejní služby. Kladli dotazy kriminalistům a měli možnost shlédnout zajišťování konkrétních stop klasickými, ale i moderními technologickými postupy, které dnes kriminální služba používá. Exkurze byla vítanou pomůckou, pomocí níž mohli studenti ucelit své znalosti o tomto druhu policejní práce.

Fotky z akce ZDE.

Mgr. Pavel Blatník