Office 365 Bakaláři Jídelníček

Majáles 2022

Úvodní stránka > Aktuality > Majáles 2022

MAJÁLES 2022

Po dvouleté pauze se na Městském gymnáziu a SOŠ Úpice opět konal školní Majáles. Začátkem května jsme si začali připravovat svá vystoupení, tentokrát na téma písniček z pohádek a filmů. V pátek 13. května jsme se sešli před školou a v průvodu se vydali skrz město.

První zastávkou byla školka Na Veselce, kde jsme s dětmi strávili hodinu plnou her a tance. Poté jsme v bouřlivém průvodu došli na Dlouhé Záhony, kde jsme minutou ticha uctili památku Vladimíra Kuldy a Ljuby Turka, dvou mladých lidí umučených vojáky SS.

Ve venkovním amfiteátru na Dlouhých Záhonech předvedly všechny třídy svá vystoupení. Vítězem letošního Majálesu se stala třída tercie se svým Madagaskarem. Kromě tohoto vystoupení jsme mohli vidět např. i Pomádu, kompilaci z Večerníčku, bouřlivý potlesk si vysloužila třída kvinta za jejich „Ať žijí duchové“, kde postavu hajného ztvárnil velmi identicky Mgr. Jan Nývlt. Přítomné děti z mateřské školky nejvíce rozradostnil Mickeyho klubík třídy sexty.

Bylo to krásně strávené dopoledne, za které bychom chtěli poděkovat všem účastníkům za nápaditá a veselá vystoupení, vyučujícím, kteří se na přípravách podíleli, městu Úpice a hlavní poděkování patří rodině Lelkových a firmě Elektro Lelek s.r.o. za ozvučení a pronájem prostor na Dlouhých Záhonech.

Třída Septima