Office 365 Bakaláři Jídelníček

Praktická výuka práva u Okresního soudu v Trutnově

Úvodní stránka > Aktuality > Praktická výuka práva u Okresního soudu v Trutnově

Po delší odmlce, která byla způsobena epidemiologickou situací v naší zemi, se třídy naší střední odborné školy opět vrací k praktické výuce práva u okresního soudu.

Zahájili jsme náslechy před trestním soudem ve středu 25. května, kde třída 2.S měla vyčleněné dopoledne, během něhož absolvovala dvě hlavní líčení, při nichž měli studenti možnost seznámit se nejen s průběhem hlavního líčení v trestních věcech, ale byla po každém jednání s nimi vedena beseda, která se týkala daného případu. Při této besedě se měli studenti možnost zeptat soudkyně, ale i státního zástupce a obhájce na konkrétní poznatky z případu, ale i na obecné věci týkající se soudnictví, justice či trestního práva, které studenty v daném okamžiku zajímají. Studenti tak měli možnost nejen vidět živé soudní jednání, ale ptát se samotných účastníků soudního líčení z řad orgánů činných v trestním řízení či obhájce.

Uvedené možnosti jsou cennou pomůckou při výuce studentů oboru „veřejnosprávní činnost“, neboť řada z nich zvažuje v budoucnu se věnovat profesím, které jsou s justicí či bezpečnostními složkami úzce spojeny. V naší spolupráci ve výuce budeme určitě pokračovat v následujícím školním roce.

Mgr. Pavel Blatník

IMG_20220525_082056