Office 365 Bakaláři Jídelníček

Školní výlet 1.S

Úvodní stránka > Aktuality > Školní výlet 1.S

Dne 17. června 2021 se třída 1.S zúčastnila svého prvního třídního výletu. Ten se odehrál jako improvizovaná výprava do Safari ve Dvoře Králové nad Labem. Po dlouhé době distanční výuky se studenti mohli společně učit, bavit a sdílet své zážitky a dojmy. I přes vysoké letní teploty se podařilo obsadit jeden z prvních trucků a odjet na okružní jízdu po překrásně zeleném a vegetací obrostlém Safari, kde pasoucí se stáda africké fauny tvořila neopakovatelný obraz, po kterém se nám po celou zimu stýskalo. Ptactvo, antilopy, africký skot, zebry, žirafy ale především odpočívající skupina lvů zůstanou nejen na našich výletních fotografiích, ale i v naší paměti jako velký zážitek před koncem školního roku.

Třída obdivovala stále se měnící a rozšiřující areál ZOO ve Dvoře Králové. Obdivovala i nové zvířecí potomstvo. Z něho především hroší mimino, které bylo středem pozornosti veškerých návštěvníků ZOO. Pozornosti studentů neušla ani výzva vedení ZOO o možnosti adopce jednotlivých zvířat. Tato myšlenka třídu zaujala a následně na to vyjádřila zájem adoptovat nějaké africké zvíře jako třída nebo lépe jako škola. Všichni shodně uznali, že by se logo naší školy určitě dobře vyjímalo mezi sponzory a „adoptivními rodiči“ na informačních tabulích zoologické zahrady, ale především dobrý pocit z podpory například ohroženého afrického zvířete by nebyl k zahození.

Na závěr výletu zazněl názor, že by i v rámci výuky nebo příštích školních výletů stálo za to, znovu navštívit naši nejoblíbenější ZOO ve Dvoře Králové, která už v příštím roce slibuje otevřít další nové části této úžasné přírodní zajímavosti, kde je znovu a znovu možné objevovat krásy africké přírody a zároveň účinně relaxovat.

Mgr. Pavel Blatník, tř. učitel