Office 365 Bakaláři Jídelníček

VÁNOČNÍ LÁSKA

Úvodní stránka > Aktuality > VÁNOČNÍ LÁSKA

 

Jednoho večera šla Tess na procházku se svojí nejlepší kamarádkou a sousedkou Lili. Ta spustila na Tess: ,,Víš, kdo k nám přijede na Vánoce?“ ,,Babička?“ tipuje Tess. „Přijede můj bratranec z ciziny.“ První, na co Tess pomyslela, bylo, jak vypadá. Nějakého toho ženicha už by to chtělo. Naštěstí jí Lili ukázala fotku, a Tess z ní nemohla odtrhnout oči. Pak už jen odpočítávala dny, kdy přijedou. Tess pekla cukroví a koukala na vánoční pohádky. Vtom uslyšela cinknutí zprávy a v ní bylo napsáno :„Už jsou tady!!!" Tess nemohla odepsat nic jiného než : „Za pět minut u vás.“ 

Tess se nalíčila a nahodila svůj neodolatelný outfit. Pospíchala, ať tam je co nejdříve. Když už byla těsně před barákem Lili, uklouzla a spadla do sněhu. Chtěla běžet domů a převléknout se, protože byla celá promočená. Lili ji ovšem uviděla z okna a zakřičela: „Už je tady!“ Bohužel, Tess všichni viděli. Lili totiž křičela tak hlasitě, až se přišlI podívat i sousedi. Náhle k ní přišel bratranec (Sebastian) a podal jí ruku. V ten moment se do něj Tess zamilovala, a tak se domluvili, že zajdou ven. Tess z toho byla celá šťastná a už od rána zahajovala přípravy. Když se vydali na cestu, zvědavá Lili už číhala za sněhulákem. Z nudy se o něj opřela, a co se nestalo? Spadla… a to přímo Tess před nohy. Všichni se začali smát. Další dny k sobě měli Tess a Sebastian blíž a blíž, a proto bylo Tess líto, že se blížil Sebastianův odjezd. V den odjezdu si dali svoji první a poslední pusu, on sedl do auta a pak už jen mával. Tess se zhroutila, šla domů a lehla si do postele.

Po hodině jí zavolala Lili, řekla jí že Sebastianova rodina dostala smyk na sněhu a nabourali. Neví se, jestli přežili. Tess se sebrala a jela za nimi do nemocnice. Jelikož ale není rodinný příslušník, nemohli jí nic říct, sedla si na židli a vidí, jak Sebestiana přiváží z operačního sálu, plížila se za ním do pokoje a u toho si volala s Lili. Sebastian otevřel oči a z posledních sil se zeptal, kdo jste a co tu děláte? Tess už to nevydržela a omdlela, naštěstí ji dali do stejného pokoje jako Sebastiana. Sebastian jí tam řekl, že si z ní dělal legraci. Tess po něm naštvaně hodila polštář, ulevilo se jí, vytrhla si hadičky a šla ho obejmout. 

Kvůli zdravotnímu stavu nesměli Sebastianovi rodiče cestovat, všichni tedy zůstali v ČR. Po uzdravení se jim v ČR stále líbilo a zůstali tam navždy. Což byla pro Tess a Sebastiana výhra.

 

Danko Erika, Kuťáková Diana, kvarta