Office 365 Bakaláři Jídelníček

STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY

Úvodní stránka > Aktuality > STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY

12. 12.a 13. 12. 2022 se na středních školách konaly studentské prezidentské volby. Z učebny 103 vznikla volební místnost s plentou, urnami (zvlášť volili gymnazisti a studenti veřejnosprávní činnosti) a státními symboly. Volby se konaly v době velké přestávky, nikoli v rámci výuky, jelikož i při oficiálních volbách je potřeba si na toto občanské právo udělat čas.

Aby studenti měli možnost seznámit se blíže se vzděláním, pracovními i politickými zkušenostmi kandidátů, s jejich názory účastnila se i naše škola 8.12. on- line debaty s Pavlem Fischerem, Petrem Pavlem, Markem Hilscherem  a Josefem Středulou. Danuše Nerudová se pro nemoc omluvila. Besedu organizovala organizace Jeden svět na školách a Člověk v tísni.

  1. 12. volební komise ve složení Tomáš Nývlt , Michaela Horáková ze septimy, Milan Roubal z 1.S přepočítali hlasy a odeslaly elektronicky výsledky JSNS. S velkým náskokem zvítězil na gymnáziu Petr Pavel,druhá se umístila Danuše Nerudová, s velkým odstupem získal třetí místo Andrej Babiš. Volební účast gymnazistů byla téměř 60%. Studenti odborné SŠ se voleb účastnili ve výrazně menším počtu.

Mgr. Kamila Matejíková