Office 365 Bakaláři Jídelníček

Zpráva o zájezdu do Anglie

Úvodní stránka > Aktuality > Zpráva o zájezdu do Anglie

Ve dnech 20. – 25.3 se uskutečnil poznávací zájezd do Anglie pro žáky úpického gymnázia. Účastníci zájezdu odjeli v pondělí odpoledne od školy autobusem.

Druhý den ráno se přepravili Eurotunelem z Francie do Británie. Tento den byl nejnáročnějš. Po dlouhé cestě autobusem a pasových kontrolách na ně čekal den nabitý památkami. Navštívili Tower Bridge, Big Ben, Buckinghamský palác a někteří nasedli na London Eye. Večer patřil rozřazování do rodin.

Ráno po snídani v rodinách navštívili univerzitní město v Cambridgi a nultý poledník Greenwich. Bylo to příjemné uvolnění od předešlého hektického dne. Čtvrtý den se všichni vydali na prohlídku královského Windsoru. Odpoledne si mohli žáci vybrat, jestli navštíví Přírodovědné technické muzeum nebo Muzeum módy. Večer je opět vítali v anglických rodinách.

Poslední den mladí cestovatelé strávili opět v centru Londýna. Prohlédli si pevnost Tower s korunovačními klenoty. Dále měli příležitost vstoupit do katedrály sv. Pavla. Určitě největším zážitkem byla jízda doubledeckerem. Večer už se vydali domů unaveni, ale plní zážitků.

Další den přijeli žáci ke škole kolem šesté hodiny nadšeni ze zahraničního výletu a zároveň šťastní, že jsou doma. Velké díky patří organizátorkám: Mgr. Hofmanové, PhDr. Nývltové a Mgr. Balcarové.

Věra Nývltová, septima