Office 365 Bakaláři Jídelníček

Divadlo Trdýlko

Úvodní stránka > Aktuality > Divadlo Trdýlko

V pondělí 13. června 2022 měla naše třída 2. S příležitost zhlédnout divadelní představení žáků ZUŠ Trutnov.

Po druhé vyučovací hodině jsme nastoupili na autobus do Trutnova. Bohužel nám počasí příliš nepřálo, celý den pršelo. To nám však nijak zvlášť nevadilo, protože po příjezdu do Trutnova jsme došli jen kousek k budově Základní umělecké školy ve Školní ulici.

Divadlo se odehrávalo v malém útulném sále. Kromě nás se na vystoupení přišli podívat žáci jiné školy a malý prostor jsme hravě zaplnili. Jeviště bylo velmi pěkně zařízené, díky čemuž se na celé představení dobře dívalo.

Před zahájením nám paní učitelka Rodrová, která má na starosti dramatické oddělení, řekla několik slov na úvod a představila nám všechny hry. Bylo pro nás trochu překvapení, že her bude více. Měli jsme za to, že se půjdeme podívat pouze na originální loutko-hrané představení Svatebních košilí ze slavné básnické sbírky Kytice K. J. Erbena. Celkem však nakonec hráli tři krátké hry. Dalšími byli Diváci od Ireny Douskové a Přehmat od A. P. Čechova. Obsazení byli nejstarší žáci dramatického oboru.

Myslím, že za všechny mohu říct, že se jim celé představení velmi povedlo. Děsivé části ze Svatebních košilí naháněly husí kůži a vtipné pasáže z dalších dvou her celé hlediště rozesmály.

Budeme velice rádi, když se ještě někdy v budoucnu zúčastníme podobných akcí.

Veronika Vlčková, 2. S