Office 365 Bakaláři Jídelníček

Školní výlet 2.S – rok 2022

Úvodní stránka > Aktuality > Školní výlet 2.S – rok 2022

Pro náš školní výlet jsme si vybrali prostředí s krásnou krajinou. Jeli jsme do kempu Zeleného údolí v Mladějově v Českém ráji. Díky výhře během adventních soutěží, jsme měli možnost prožít výlet celé tři dny.

Sraz jsme měli v Trutnově na vlakovém nádraží, odkud jsme jeli nejprve do Staré Paky. Po obědě, který jsme si tam dali, jsme opět vyrazili na cestu. Obohatili jsme si ji zpíváním písniček. Pan učitel nám také pověděl několik zajímavostí o okolí železničních tratích, po kterých jsme cestovali.

Do kempu jsme dorazili se slavnostním nástupem. Pod vedením pana učitele Blatníka jsme na slavnostní hudbu prošli kolem hlavní části kempu, jíž je bazén. Všichni náš příchod mohli sledovat, avšak kemp zel prázdnotou. Měli jsme jediného diváka a tím byl pan učitel Panny, který nám náš nástup zdokumentoval.

Po vybalení zavazadel přišel jediný důležitý úkol prvního dne – sehnat dřevo na táborák. Naštěstí to šlo velmi dobře a večer jsme si mohli opéct buřty. U táboráku jsme si zazpívali pár písniček za doprovodu kytary, na kterou nám pan učitel Blatník zahrál.

Druhý den byl náročnější. Po snídani jsme měli krátký odpočinek a poté jsme se vydali na túru k hradu Trosky. Šli jsme skoro celou dobu po rovině. Jen v poslední části byl kopec, který nám dal značně zabrat. Opět jsme si však pro lepší náladu pouštěli písničky všech možných žánrů. Když jsme vyšli i poslední schody na nejvyšší možnou vyhlídku, (věž Baba), tak jsme uznali, že ten výstup stál za to. Celý výlet jsme měli příjemné slunečné počasí, takže i viditelnost byla velmi dobrá. Mohli jsme pouhým okem vidět na kilometry daleko a pan učitel Blatník nám ukazoval, co je na jednotlivých stranách vyhlídky vidět.

Cestou zpět jsme se stavili na obědě a pak už jsme šli zase rovnou do kempu. Po těch únavných kilometrech chození jsme měli zase povinný klid na chatkách. Museli jsme totiž nabrat síly, abychom zvládli zbytek programu. Na večer byla totiž naplánovaná stezka odvahy. Organizace se ujali T. Kratochvílová, E. Hojná a pan učitel Blatník. Prošli během odpoledne trasu a vyvěsili praporky podle, kterých jsme později šli. Jakmile padla tma, sešli jsme se na startu a po dvojicích jsme byli vysíláni na stezku hrůzy. Stezky odvahy jsme se nezúčastnili pouze my, ale také sedmá třída ZŠ z Velimi. Stezka byla skutečně strašidelná. A jak se to poznalo? Nenašel se totiž nikdo, kdo by hrůzou neječel.

Třetí den jsme byli už všichni unavení a těšili jsme se na víkend a také do svých pohodlnějších postelí. Při snídani nám organizátorky pochodu smrti rozdaly diplomy za úspěšné zdolání celé stezky. Rozloučili jsme se s majiteli kempu, poděkovali jim za příjemný pobyt a jeli jsme domů. Cestou zpět jsme se opět stavili v restauraci ve Staré Pace na oběd a pak už jsme jeli přímo do Trutnova, kde náš výlet skončil.

Myslím, že jsme si to všichni moc užili a máme z celého pobytu v kempu Zeleného údolí krásné zážitky. Tak uvidíme, jaké dobrodružství nás bude čekat na dalších školních výletech.

Veronika Vlčková, 2.S

IMG_20220602_105722_1 (1)

IMG_20220602_103923_1 (1)

IMG_20220601_125710 (1)