Office 365 Bakaláři Jídelníček

Naši studenti za školou aneb Královská hra

Úvodní stránka > Aktuality > Naši studenti za školou aneb Královská hra

Iva Petirová je žákyní sexty našeho gymnázia. Do tiché dlouhovlasé dívky v první lavici byste neřekli, že kromě školních povinností zvládá i hru spojenou především se světem mužů a chlapců.

  1. Ahoj Ivo, co Tě přivedlo k šachové hře? Je stále pravdou, že šachy hrají kluci?

 

Dobrý den, k šachům mě přivedl náš pan učitel matematiky Karel Mikeš. Vysvětlil mi základy a díky němu mě začaly šachy bavit.

Je pravda, že za šachovnicemi uvidíme v naprosté většině spíše kluky, takže když hraji nějaký turnaj, málokdy se mi stane, že soupeřím s dívkou, až na vyloženě dívčí soutěže.

 

  1. Jak dlouho už se nyní šachu věnuješ a kdo Tě trénuje, popřípadě inspiruje?

 

Šachům se aktivně věnuji už 4 roky, nyní hraji za šachový klub Jičín, který vede mezinárodní mistr Tomáš Kraus. Mám i svého osobního trenéra, se kterým pracujeme 3 hodiny týdně. Začínala jsem ale v klubu Lokomotiva Trutnov, za který stále hostuji v krajské soutěži.

 

  1. Máš svou oblíbenou figurku?

 

Dříve byl mou nejoblíbenější figurkou jezdec, nyní vidím velkou sílu hlavně ve střelcích.

 

  1. Jakých soutěží a s jakým výsledkem ses zúčastnila?

 

Za šachový klub Jičín hraji extraligu mládeže. Také hrajeme II. ligu, krajský přebor a krajskou soutěž dospělých. Letos jsme skončili na 2.místě v krajském přeboru v rapid šachu, ze kterého jsme postoupili na podzimní MČR družstev. V individuálních soutěžích jsem skončila 4. na polofinále MČR Juniorek a mohla jsem si tak zahrát finále MČR s nejlepšími juniorkami v republice.

 

  1. Víme, že Tě baví i divadlo. Mohla bys nám říci něco i o této aktivitě?

 

Divadlo mě velice baví jako i ostatní kroužky ZUŠ, bohužel kvůli ne moc ideálním podmínkám jsme tento rok nic pořádně nenacvičili. A příští rok je ve hvězdách…

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 Mgr. Kamila Matejíková