Office 365 Bakaláři Jídelníček

NAŠI ABSOLVENTI 2022 - 2023

Úvodní stránka > Aktuality > NAŠI ABSOLVENTI 2022 - 2023

V červnu 2023 se uskutečnilo slavnostní předání maturitních vysvědčení třídě oktávě Mgr. Hany Levinské. Úspěšně všemi částmi proplulo 15 ze 17 studentů. Absolventy poté čekalo ještě přijímací řízení na VŠ.

             Kde budou naši získávat další vědomosti a rozvíjet svou osobnost? V matce měst se bude potkávat 6 absolventů, výběr fakult je pestrý: Přírodovědecká fakulta, Husitská teologická fakulta (sociální pedagogika), Filozofická fakulta (italianistika, germanistika) Univerzity Karlovy. Na ČVUT na Fakultu elektrotechnickou (lékařská elektronika a bioinformatika), Fakultu stavební (stavební inženýrství) nastoupí dva technické talenty.

             Brno (zlatá loď) bude, doufejme, přívětivé ke dvěma absolventům, a to na Fakultě strojního inženýrství VUT a Fakultě veterinární hygieny Veterinární univerzity Brno. Ještě další z našich si vybral Moravu k získání poznatků, a to na Fakultě logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

               „Kolombo šel na sever“ si možná říkal jeden z našich oktavánů a vybral si studium na Ekonomické fakultě (mezinárodní obchod) Technické univerzity v Liberci. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni přivítá naši velmi úspěšnou oktavánku.

Naše východní Čechy také nepřijdou zkrátka: Pedagogická fakulta UHK přijala dvě děvčata ke studiu učitelství pro 1. stupeň ZŠ. V salónu republiky bude usilovat o titul v sociologickém oboru další absolvent. Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připraví našeho absolventa v oboru Management podniku. V malebné Litomyšli se naše studentka připraví na práci v mateřské škole na VOŠP A SPgŠ Litomyšl. Jazykovou školu Magic English Trutnov využije ke zdokonalení také jeden z našich oktavánů.

Nesmíme zapomínat ani na absolventky oboru Veřejnosprávní činnost. Třídního Ing. Roberta Hrubého potěšilo, že v dalším studiu bude pokračovat pět studentek. Na Fakultě ekonomicko-správní   Univerzity Jana Pernera v Pardubicích budou studovat dvě absolventky, pro další dvě děvčata se studijním místem stane Hradec Králové ( sociální práce na UHK, anglický jazyk V Evropském vzdělávacím centru). Bezpečnostní management zaujal  další úspěšnou absolventku, a to na Vysoké škole Ambis v Praze.

Všem absolventům přejeme hodně úspěchů ve studiu, práci i v osobním životě a určitě je rádi uvidíme na půdě naší a jejich střední.

Mgr. Kamila Matejíková, Městské gymnázium a SOŠ Úpice